Termal Kamera ile WHO Standartlarına Uygun Haritalandırma Hizmeti

Türkiye Sağlık Bakanlığı
Dökümanı İndir

Sıcaklık ve Nem Haritalandırma Nedir?

Sıcaklık ve nem takibi yapılacak alanın kritik noktalarına, kalibrasyonu yapılmış sıcaklık ve nem takip cihazlarının yerleştirilerek değerlerin raporlanması işlemine haritalandırma adı verilir.

Bu raporda, ölçümü yapan cihazların kalibrasyon sertifikası da yer almalıdır. Haritalandırma ya da haritalama olarak da bilinen raporlamanın sonucunda belirlenen noktalara cihazlar yerleştirilmeli, sıcaklık ve/veya nem takibi yapılmalıdır.

 

Kullanım Alanları

 • İşletmeler
 • Depolar
 • Üretim Tesisleri
 • Soğuk Odalar
 • İhtiyaç Duyulan Bütün Alanlar
   

SICAKLIK VE NEM HARİTALANDIRMA İŞLEMİNİN DOĞRU OLMASI İÇİN

Kroki-Üzerinde-DSÖ-Standartlarında-Çalışma-

Kroki Üzerinde DSÖ Standartlarında Çalışma

Termal-Kamera-İle-Kritik-Noktaların-Belirlenmesi

Termal Kamera ile Kritik Noktaların Belirlenmesi

datalogger

Kalibrasyonu Yapılmış Cihazlarla Ölçüm

Yasal-Gerekliliklere-Uygun-Raporlama-İşlemi

Yasal Gerekliliklere Uygun Raporlama İşlemi

Sıcaklık ve Nem Haritalandırma Senaryosu

Adım 1

Ulusal ve uluslararası standartlara uygun işletmek istediğiniz bir ecza deponuz var. T.C. Sağlık Bakanlığı da sizden sıcaklık ve nem haritalandırması yaptırmanızı, rapor sonuçlarına göre sıcaklık ve nem takip cihazlarını yerleştirmenizi talep ediyor. İletişime geçtiğiniz Clogger Sıcaklık ve Nem Takip Sistemleri yetkilisi, sıcaklık ve nem haritalama yapılacak alanın krokisini istiyor. Sabit raf, pencere, kapı, dolap vs. gibi unsurların da yer aldığı krokiyi gönderiyorsunuz. Clogger uzmanları, kroki üzerinde Dünya Sağlık Örgütünün belirlediği standartlar dahilinde sensör yerleştirilecek kritik noktaları belirliyor.

Adım 2

Sensörlerin konumlandırılacağı noktaların kroki üzerinde belirlenmesinden sonra uzmanımız, termal kamera ile deponuza gelerek kritik alanların teyidini gerçekleştiriyor ve kritik alanlara TÜRKAK onaylı kalibrasyonu yapılmış sensörler yerleştiriliyor. Termal kamera ile tarama sonucunda, daha önceden krokide belirlenen kritik noktalara ek noktalar tespit edilirse, uzmanımızın yanında daima bulunan yedek sensör ve cihazlar devreye giriyor. Sıcaklık ve nem haritalaması için artık ölçüm başlamalı.

Adım 3

Belirlenen süre içerisinde sıcaklık ve/veya nem takibi yapılıyor. Veriler, otomatik ve anlık olarak kaydediliyor. Ölçüm sona erdiğinde raporlar hazırlanıyor ve size sunuluyor. Raporların içerisinde haritalama işlemi dahilinde ölçüm yapan cihazların TÜRKAK onaylı kalibrasyon sertifikası muhakkak yer alıyor. Çünkü bu, önemli bir gereklilik. Raporlama verilerine göre deponuzun kritik noktaları net bir şekilde belirlenerek hangi noktalara sensör konumlandırmanız gerektiği uzmanımız tarafından anlatılıyor.

Unutmamakta
fayda var;

Örnek senaryo, endüstri ve ortam fark etmeksizin haritalandırma yapılması gereken bütün alanlara uygulanabilir.

Dikkat

Kroki Gönder  Clogger Sıcaklık ve Nem Haritalandırma Hizmeti

  Hemen İletişime Geçin
  • DSÖ Kriterlerince Kroki Üzerinde Planlama ✔
  • Termal Kamera ile Profesyonel Alan Taraması ✔
  • TÜRKAK Onaylı Kalibrasyonlu Cihazlarla Ölçüm ✔
  • GMP ve GAMP5 Uyumlu Raporlama ✔
  • Sensör Konumlandırılacak Alanların Net Tespiti ✔