CLOGGER sıcaklık ve nem takip sistemi ile farklı senaryolar uygulanabilir. Verilerin raporlanması ve oluşan istisnaların kullanıcılara SMS, email, sesli mesaj yolu ile anlık iletilebilmesi için yerel bilgisayar yazılımı veya web yazılımı bulunmaktadır. Clogger Sıcaklık ve Nem takip sistemi tamamen Türk mühendislerinin AR-GE sini yaptığı endüstriyel tasarımlı konsol ve ölçüm terminallerinden oluşmaktadır.

Sıcaklık ve nemin takip edilmesi gereken operasyonlar o kadar fazladır ki her gün karşımıza yeni biri çıkmaktadır. Özelikle ürünün kalitesinin sıcaklık ve nem ile değişmesi durumunda bu iki parametrenin takibi zorunlu hale gelmektedir.

Farklı haberleşme metodları ile genişleyebilen ölçüm terminallerimiz sıcaklık ve nem takip değerlerini kaydedilme frekansına göre bilgisayar yazılımına veya web yazılımına yıllarca kayıt alabilirsiniz.

Uygulamanın gereksinimine göre maliyetin minimum düzeyde tutulabilmesi için lütfen aşağıdaki senaryolarımızı inceleyin. 
Seneryo -1 Tek bir ortamın Sıcaklık ve Nem Takibi
Senaryo 2 – Birbirine yakın birden çok ortamın Sıcaklık ve Nem Takibi
Senaryo 3 – Birbirine uzak ortamların Sıcaklık ve Nem Takibi
Seneryo -1 Tek bir ortamın Sıcaklık ve Nem Takibi

Tek bir ortamın sıcaklık ve nem değerlerinin takibinde tüm Clogger terminallerini kullanabilirsiniz. Verileriniz sizin için önemli ise, yerel olarak kullanabileceğiniz RS485, ETHERNET, RF(433), RF(868) Standart veya Advanced modellerimizi öneriyoruz. Yerel ağınızda kullanacağınız bir bilgisayarda ücretsiz olan yazılımımız kullanarak verilerinizi saklayabilirsiniz. ETHERNET tercihi yapılırken hali hazırda kullanılabilecek kablo alt yapısını iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

  • Tek bir aşı dolabının sıcaklık ve nem takibi
  • Sistem odasının sıcaklık ve nem takibi
  • Küçük bir deponun sıcaklık ve nem takibi
Senaryo 2 – Birbirine yakın birden çok ortamın Sıcaklık ve Nem Takibi

Clogger farklı haberleşme metodları ile birbirine bağlanarak kullanılabilmektedir. Birbirine bağlanan terminallerin DC enerji gereksinimi de merkezi olarak sağlanır.  Örneğin büyük bir ilaç deposunda bir çok noktadan ölçüm alma ihtiyacı doğduğunda, ETHERNET modüllü terminale seri olarak bağlanan RS485 terminalleri verilerini, yerel bilgisayar yazılımına gönderebilmektedir. Bu sayede kablo çekme gereksinimi minimuma indirilmekte ve RS485 ile haberleşen terminaller daha ekonomik olduğundan toplam maliyet optimize edilmektedir.

Senaryo 3 – Birbirine uzak ortamların Sıcaklık ve Nem Takibi

Clogger RF terminalleri ile ethernet alt yapısı veya kablo çekmek zor olan bölgelerdeki sıcaklık ve nem verilerini kolayca toplayabilirsiniz. Advanced RF(868 Mhz) ürünümüz ile cihaz üzerindeki pil ile güç gereksinimi olmadan 1 yıl süre ile çalışabilme yeteneğine sahiptir. Terminaller konsol ile iletişimi koptuğu anda kendi üzerinde olan hafızasına verileri kaydeder. Bağlantı sağlandığında veriler yazılıma gönderilir.

RF terminalleri dışında, GSM/GPRS ürünümüz ile araçlarda veya bilgisayar alt yapısı olmayan yerlerde sıcaklık ve nem takipi yapabilirsiniz. Verileriniz Clogger sunucusunda güvenli olarak saklanır. Siz istediğiniz yerden verilerinizi güvenli olarak izleyebilirsiniz.

Daha fazlasına mı ihtiyacınız var ?

Aşağıdaki yöntemlerle bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim Formu’muzu kullanarak tüm Clogger modelleri hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Sıça Sorulan Sorular

Merak edilen soruları toparladık ve sizlerle paylaşıyoruz. Aklınıza takılan soruların cevabı burada.

Menü