Hastane Isı Takip ve Nem Ölçüm Sistemleri

Hastane Isı Takip ve Nem Ölçüm Sistemleri

Hastane ısı takip ve nem ölçüm sistemleri, kullanılacak olduğu hastane ve laboratuarlarda ortam koşullarının düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekli düzenlemelerin yerine getirilmesi bakımından çok önemli bir gereksinimdir. Clogger hastane ısı takip ve nem ölçüm sistemleri tesislerinizi bu kritik süreçte en iyi şekilde desteklemeyi amaçlayarak sürekli olarak kendini geliştirmektedir.

Hastane içerisinde, sonuçların doğru ve güvenilir bir şekilde elde edilip sunulması birinci derecede önemli olduğundan, test yönteminin doğruluğunu etkileyebilecek koşulların düzenli ölçümü ve sürekli kaydı mutlak gereklidir.

Hastane sıcaklık takip ve nem ölçüm sistemlerinden alınan değerleri bilmek oldukça önemlidir çünkü, sıcaklık ve nem gibi ortam koşulları, analizlerle birlikte, kullanılan cihaz ve ekipmanların da analitik performanslarını etkileyebilir.

Clogger Isı ve Nem Takip sistemleri topladığı verileri anlık olarak yerel ağ veya internet üzerinden takip edilebilmektedir Ortama yerleştirilen terminaller sayesinde hastane ısı takip ve nem ölçüm standartlarına uygun olarak tüm alanda belirlenen aralıklarda istenilen nem ve ısı değerlerinde anlık olarak değişen değerleri kontrol edebilirsiniz.

Sistemde oluşan tehlike anlarında ise Clogger Hastane Isı ve Nem Takip Sistemi tercih edilecek GSM veya sabit hat üzerinden sorumlu çalışanların telefonlarına ileti veya sesli arama özellikleri ile bilgi verebilmektedir. Bu sayede hastane içerisinde oluşabilecek anlık değişken değerlerden çok hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz.

Ameliyathanelerde Hastane Isı Takip ve Nem Sistemleri

Sıcaklık 17 – 27 °C aralığında ameliyat personeli tarafından seçilebilir olmalıdır (her bir Ameliyat salonu ayrı ayrı klima cihazları ile beslenmediği durumlarda). Bağıl nem değeri %45-55 Aralığında tutulabilmelidir.

Acil Servis Odalarının Sıcaklık ve Nem Ölçüm Değerleri

Acil servis mekânları acile gelen hastalar ve onlara eşlik edenlerin yoğunluğu nedeni ile yoğun olarak kirlenmelere maruz bölgeler olmaları nedeni ile değerlendirmeler buna göre yapılmalıdır. Bunun yanı sıra ofisler ve bekleme alanlarındaki sıcaklık ve nem şartları normal konfor şartları aralığındaki gibi değerlendirilmelidir.

Doğum Sonrası Bebek Bakım, Muayene ve Doğum Hemşireliği Odalarının Sıcaklık ve Nem Ölçüm Değerleri

Sıcaklık 24 °C, bağıl nem %30-60 Aralığında ve ilişkili olduğu koridor vs. hacimlere göre pozitif basınçta tutulmalıdırlar. Bu şartlar bebeklerin annelerin ziyaretleri esnasında korunabilmeleri için de önem taşımaktadır

Sağlıkta kalite standartları kılavuzuna ulaşmak için lütfen tıklayın. Unutmayın Hastane ısı ve nem ölçüm değerlerinizi takip etmek için kullanmak istediğiniz cihazlar hakkında bizlerden rahatlıkla bilgi alabilirsiniz. İletişim için lütfen tıklayın.