Kozmetik Fabrikaları ve Depoları İçin Sıcaklık ve Nem Takip Sistemleri

Kozmetik Fabrikaları ve Depoları

Clogger Kozmetik ürünlerde sıcaklık ve nem ölçüm sistemleri ile kozmetik fabrikaları ve depoları için iklimlendirilmiş bölge, bir veya birden çok sıcaklık ve nem ölçen cihazlar ile  sürekli olarak taranmaktadır. Bu yöntemle tesis içerisinde uygunluğu kabul edilen sıcaklık ve nem ölçüm değerleri kontrol edilmektedir.

Kozmetik ürün depolarında ki hareketlilik personel trafiği, forklift ve benzeri araçların hareketleri, kapılar ve varsa pencerelerin açılıp kapatılması tesisin sıcaklık ve nem değerlerinin sürekli olarak değişmesine neden olmaktadır. Ayrıca kozmetik fabrikaları ve depoların iklimlendirilmiş bölgelerinin kapıları ve bazı duvar bölümleri farklı sıcaklık nem koşullarına sahip bölgelere komşu olabilmektedir ve bu durum çoğunlukla istenmeyen ısı transferine yol açacak şartların oluşmasına sebep olmaktadır. Clogger Kozmetik ürünlerde sıcaklık ve nem ölçüm sistemleri ile kozmetik fabrikaları ve depolarda kontrol altında olması gereken değerler, kontrol edilip kayıt altına alınabilmektedir.

Clogger Sıcaklık ve nem sistemleri Tüm bu şartlar altında sıcaklık ve nemin tüm hacim içerisinde düzgün dağıldığından ve ortamdaki her noktada ürünlerin aynı koşullarda muhafaza edildiğinden emin olmak için gerekli tüm altyapıyı size sağlamaktadır.

Clogger Kozmetik ürünlerde sıcaklık ve nem ölçüm sistemlerinin topladığı veriler anlık olarak yerel ağ veya internet üzerinden takip edilebilmektedir Ortama yerleştirdiğiniz özel kalibre edilmiş sensörler sayesinde tüm alanın istenilen nem ve sıcaklık değerlerinde olduğunu anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Sistemde oluşabilecek olası sıcaklık ve nem değerleri yükselmelerinde ise sistem tercih edilecek GSM veya sabit hat üzerinden sorumlu çalışanların telefonlarına ileti veya sesli arama ile bilgi verebilmektedir.

Kozmetik Fabrikaları ve Depoları Ürünleri İçin Yasal Zorunluluk

Clogger Kozmetik ürünlerde sıcaklık ve nem ölçüm sistemleri kozmetik ürünlerinde istenilen standartları yakalamanıza ürün ve hammaddelerde istenilmeyen sonuçlarla karşılaşmadan önlem almanıza ve kalitenizi korumanıza yardımcı olur.

Ayrıca; Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları Kılavuzu’nun 9. Maddesinin 3. Bendinde kozmetik ürünlerin takip gerekliliği şu şekilde açıklanmıştır:

Depolama alanlarında depolanan başlangıç maddeleri ve ürünlerin özelliğine uygun olarak sıcaklık ve nem kontrolü sağlanmalıdır. Depolama alanlarında sıcaklık ve nem ölçüm cihazı bulundurulmalı ve ortamın sıcaklık ve nem koşulları tanımlanarak takibi yapılmalı, bunlara ilişkin kayıtlar tutulmalıdır.

İlgili kılavuza buradan ulaşabilir, dilerseniz sizin için önerdiğimiz Clogger Modelini görmek için tıklayabilirsiniz.