Server ve Bilgisayar Odaları Isı Kontrol ve Nem Ölçüm Sistemleri

Server ve Bilgisayar Odaları

Clogger server ve bilgisayar odaları ısı kontrol ve nem ölçüm sistemleri, sistem odaları içerisinde bulunan elektronik cihazların kesintisiz çalışması için gerekli olan ortam şartlarının durumu hakkında bilgi veren gerekli durumlarda ilgili kişilere bilgi verebilecek bir yapıya sahiptir. Server odası ısı kontrolü ile birlikte nem değerlerinde oluşabilecek ani değişiklikler tesisinizde bulunan yüksek kapasiteli cihazlarınızın başarımının düşmesine, durmasına hatta bozulmasına neden olabilmektedir.

Ortam şartlarını etkileyecek fiziksel değişimlerin en başında server odası ısı kontrol yöntemleri ile fark edilebilen ısı ve nem artışları gelmektedir. Bu iki etkene ek olarak sistem odasına enerji sağlayan hatlarda oluşabilecek enerji kesintisi yada fazlalığı da sistemi etkileyecek diğer bir etken olabilmektedir.

Sistem odalarında ki bu değerleri ölçebilmek için, her bir bölgeye sıcaklık ve nem ölçüm cihazları ile çalışabilecek terminal veya sensörler yerleştirilmelidir. Yerleştirilen bu sensörler istenirse yangın söndürme tertibatına bağlı duman algılayıcıları ile de birlikte çalışabilmektedir.

Server ve Bilgisayar Odaları Isı Kontrol ve Nem Ölçüm Sistemleri Neden Önemlidir ?

Clogger Sıcaklık ve Nem Takip sisteminin topladığı veriler anlık olarak yerel ağ veya internet üzerinden takip edilebilmektedir. Sistemde oluşan tehlike anlarında ise sistem tercih edilecek GSM veya sabit hat üzerinden sorumlu çalışanların telefonlarına ileti veya Sesli Arama ile bilgi vermektedir.

Sistem odalarında ve teknolojik donanım içeren alanlarada kullanılan cihazlar sıcaklık ve nem alt-üst sınır değerlerinde çalıştıklarında kullanım ömürleri oldukça düşmektedir. Bu durumda kurumunuzun, kurguladığınız harcamaları dışında extra harcama yapmasına neden olmaktadır.

Ülkemizin en önemli üniversitelerinden biri olan Hacettepe Üniversitesi’nin bu konuda hazırlamış olduğu “Güvenli Sistem Odaları için İhtiyaç Tanımı ” başlıklı ve “Çevresel tehlikelere, kazalara ve bilinçli saldırılara karşı dayanıklı sistem odaları için öneriler” konulu yönergesini dilerseniz bu linkten inceleyebilirsiniz.

Unutmayın! Clogger Sıcaklık ve nem takip cihazları ile kurmuş olduğunuz sistemlerin sınır değerlerini dilediğiniz zaman izleyebilir ve kontrol altında tutabilirsiniz. Bu anlamda sizin için önerebileceğimiz Clogger ürünümüzü incelemek için lütfen tıklayın.