Veteriner Ecza Deposu ve Klinikleri Sıcaklık ve Nem Ölçümleri

Veteriner Ecza Deposu ve Klinikleri

Clogger veteriner ecza deposu ve klinikleri sıcaklık ve nem ölçüm sistemleri ortam koşullarının düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekli düzenlemelerin yerine getirilmesi bakımından çok iyi bir yardımcıdır. Bilindiği üzere veteriner tıbbi ürünleri, veteriner muayenehaneleri, poliklinikler ve hayvan hastanelerinde mümkünse müstakil bir odada, mümkün değilse veteriner hekim odasında bulundurulmalıdır ve ilgili alanların ürün verimliliği açısından sürekli olarak sıcaklık ve nem kontrolü yapılmalıdır.

Bu sebeple sıcaklık ve nem takibinin düzenli olarak yapılması ve bu değerlerin sürekli kayıt altında alınarak incelenmesi işletmenin kalitesi ve güvenliği açısından çok önemlidir. Ayrıca tıbbi olmayan veteriner sağlık ürünleri ve satışına izin verilen diğer ürünlerinde sıcaklık ve nem değerlerinin kontrol altında olması bu ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklanmasına ve depolanmasına imkan verecektir.

Ürünlerin muhafaza edildiği yerin ortam sıcaklığı +15°C ile +25°C derece aralığında olmalı, ortamı ısıtmak veya soğutmak için kullanılan eşyalar (klima, soba, termostatlı ısıtıcılar vs.) yeterli kapasiteye sahip olmalıdır.

Veteriner Ecza Deposu ve Klinikleri İçin Yasal Zorunluluk

Clogger veteriner ecza deposu sıcaklık ve nem ölçüm sistemlerinin topladığı veriler anlık olarak yerel ağ veya internet üzerinden takip edilebilmektedir. Kliniğe veya depoya yerleştirdiğiniz özel kalibre edilmiş sensörler sayesinde tüm alanın istenilen nem ve sıcaklık değerlerini anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Sistemde oluşabilecek olası sıcaklık ve nem değerleri yükselmelerinde ise, sistem tercih edilecek GSM veya sabit hat üzerinden sorumlu çalışanların telefonlarına ileti veya sesli arama ile bilgi verebilmektedir.

Clogger veteriner ecza deposu sıcaklık ve nem ölçüm sistemleri otorite tarafından istenilen standartları yakalamanıza ve istenilmeyen sonuçlarla karşılaşmadan önlem almanıza ve kalitenizi korumanıza yardımcı olur.

İlgili yönetmeliğe buradan ulaşabilir, dilerseniz sizin için önerdiğimiz Clogger Modelini görmek için tıklayabilirsiniz.